Asunto B 54

50,5 m², 2H+KT, 6 / 6 kerros

Seuraava esittelyaika

Toimiva ja valoisa kaksio lasitetulla parvekkeella

Asunnossa on selkeä pohjaratkaisu, jossa olohuone ja keittiö muodostavat avaran oleskelutilan. Makuuhuone on hyvän kokoinen ja säilytystilaa löytyy kaapistoista. Kylpyhuoneeseen on käynti eteisestä. Sisäpihalle avautuva lasitettu parveke tuo mukavasti lisätilaa ja lisää asumismukavuutta pitkälle syksyyn.

Pinta-ala50,5 m²

Asuntotyyppi2H+KT

LämmitystapaMaalämpö

Kerros6 / 6

Asunnon numeroB 54

Osakkeen tyyppiAsunto

ParvekeTavallinen, lasitettu

SaunaKyllä

Velaton hinta 372 800 € Myyntihinta ja myytävän huoneiston osuus yhtiön lainoista.

Myyntihinta 149 120 € Maksetaan kauppakirjan allekirjoituksen jälkeen.

Neliöhinta7 382 €/m²

Yhtiölaina 223 680 € Huoneistoon kohdistuva osuus yhtiön lainoista.

Pääomavastike lyhennysvapaan jälkeen (arvio) 1 515,80 €/kk Lyhennysvapaan ajan jälkeen pääomavastike sisältää koron lisäksi myös lainan lyhennykset, eli vastikkeen määrä kasvaa. Lisätiedot löydät myyntihinnastosta.

Pääomavastike lyhennysvapaan aikana (arvio) 693,04 €/kk Lyhennysvapaan keston ja lisätiedot löydät myyntihinnastosta.

Hoitovastike (arvio)247,45 €/kk

Hoitovastike / m² (arvio)4,90 €/m²